PODWÓJNA SIŁA ANTYOKSYDANTÓW
NIE JESTEŚ BEZBRONNY W WALCE Z WOLNYMI RODNIKAMI
Wolne rodniki, czyli "reaktywne formy tlenu". Pod tym terminem kryją różnorakie związki zawierające tlen, które wyjątkowo chętnie (i na dodatek błyskawicznie) wchodzą w reakcje z innymi substancjami (tłuszczami, białkami, kwasem nukleinowym...) i mogą je silnie uszkadzać. Nawet prowadzić do śmierci komórek. Wolne rodniki uważa się za jedną z głównych przyczyn starzenia się człowieka.
Od 1945 r. opublikowano przeszło 200 tys. prac naukowych poświęconych ich roli w zdrowiu i chorobie. Wiadomo już, że niewielkie ich ilości są dla zdrowia niezbędne - regulują pracę naczyń, układu immunologicznego, fizjologię mięśni, gospodarkę tlenową i aktywność genów. Problemem współczesnych czasów jest jednak to, że wytwarzamy je w dużym (wielokrotnie za dużym!) nadmiarze. Wolne rodniki są tym ogniwem, które na poziomie komórki łączy złą dietę, brak ruchu, toksyny (np. dym papierosowy, smog) z ich konsekwencjami dla zdrowia.
Sztandarowym związkiem wykorzystywanym przez komórki do walk z wolnymi rodnikami jest witamina C, ale nie jest to jedyne, czym dysponujemy dzięki naturze.
Rośliny są bogatym źródłem substancji, które wolne rodniki neutralizują - nazywa się je antyoksydantami (przeciwutleniaczami) lub obrazowo "wymiataczami wolnych rodników". To, na co jednak kilka lat temu zwrócili uwagę naukowcy z Uniwersytetu w Genewie, to że antyoksydanty są stosowane w zbyt małej ilości, za późno, i są źle dobierane.
Specjalnie z myślą o tym problemie połączyliśmy Grapine i Zambroze w zestaw, który jest idealnym wsparciem w walce z wolnymi rodnikami.
Antyoksydacyjny duet dostarcza składniki bogate w naturalne polifenole.
• WYCIĄG Z PESTEK CZERWONYCH WINOGRON
Doskonałe źródło przeciwutleniaczy, które pomaga utrzymać zdrowie i funkcje komórek w normie.
• KURKUMA
Właściwości przeciwutleniające zawdzięcza kurkuminie, demetoksykurkuminie i bisdemetoksyurkuminie.
• WITAMINA C
Bardzo popularny przeciwutleniacz. Chroni komórki przed stresem oksydacyjnym.
• ROZMARYN
Składnik bogaty w glikozydy fenolowe, lignany i kwas rozmarynowy.
• MANGOSTAN
Popularny ze względu na mangostyny, bifenyle, benzofenony oraz ksantony.
Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety.
Zrównoważony sposób żywienia oraz zdrowy tryb życia są podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu.